Jezioro Rożnowskie – miejsce idealne na wypoczynek i relaks

Jezioro Rożnowskie
Autor artykułu Irena · 13-09-22 · Atrakcje

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, gdzie w okolicach Nowego Sącza moglibyście się udać na spacer, oraz na jakie atrakcje można liczyć, będąc w okolicach Nowego Sącza razem z dziećmi? Z tymi pytaniami wbrew pozorom boryka się dosyć spora liczba osób, dlatego przeczytajcie, dlaczego jezioro Rożnowskie koło Nowego Sącza to idealne miejsce na spacery oraz zabawy z dziećmi.

Jezioro Rożnowskie koło Nowego Sącza - urokliwe miejsce na spacer

Jezioro Rożnowskie to doskonałe wręcz miejsce dla miłośników spacerów. Dlaczego? Powodów ku temu jest co najmniej kilka, a mianowicie:

  • Przepiękne widoki- w czasie spacerów możemy podziwiać pejzaż od zachodu Łososińskiego Beskidu Wyspowego, a od zachodu Pogórza Rożnowskiego. Ponadto dzięki nieregularnym kształtom linii brzegowej wiele osób przyrównuje zatoki jeziora do fiordów Norweskich,
  • Łatwo dostępne oraz spokojne trasy wiodące wzdłuż jeziora, dostępne również dla osób niepełnosprawnych czy też starszych,

Jezioro Rożnowskie atrakcje dla dzieci

Jeżeli zaś chodzi o atrakcje dla dzieci, to doskonałym pomysłem mogą się okazać różnego rodzaju zabawy wodne czy też na plaży dostępne na przykład w Gródku nad Dunajcem. Na szczególną uwagę zasługują również park linowy Lemur, w którym dzieci mogą poznać czy jest odrobina adrenaliny, oraz szereg wypożyczalni rowerów, dzięki którym możecie wspólnie wybrać się na wycieczkę wokoło jeziora Rożnowskiego, oraz poznać wiele bardzo ciekawych miejsc, zarówno przyrodniczych, jak również historycznych.