Fort Wapiti - indiańska wioska pod Tarnowem

wioska indiańska
Autor artykułu Irena · 25-09-22 · Atrakcje

Fort Wapiti to wioska indiańska położona w Zalasowej koło Tarnowa (województwo Małopolskie). Przyjazd tam jest wspaniałą przygodą dla małych i dużych. Wioska oferuje mnóstwo zabaw i atrakcji - dzieci z pewnością nie będą się nudzić! Przyjechać można rodzinnie, jak i z wycieczką szkolną czy kolonijną.

Wioska indiańska Fort Wapiti może się pochwalić unikalną wystawą XIX-wiecznego rękodzieła indiańskiego - coś zarówno dla dorosłych interesujących się sztuką, jak i dla dzieci, zafascynowanych światem Indian.

Okolica wioski Fort Wapiti jest bez wątpienia przepiękna, rozpościerają się wspaniałe widoki na pasmo Brzanki - jest to więc doskonałe miejsce na małą wyprawę.

W wiosce indiańskiej można wejść do tipi, zobaczyć przedmioty codziennego użytku, którymi posługiwali się Indianie, podziwiać indiańskie stroje i posłuchać niezwykłych opowieści o przygodach Indian. Klimat tego miejsca jest naprawdę niepowtarzalny.

W Forcie Wapiti dorośli mają możliwość odpoczynku na łonie przyrody, a w tym czasie dzieci mogą bawić się pod opieką instruktorów z wieloletnim doświadczeniem.

W wiosce indiańskiej Fort Wapiti odbywają się przeróżne fascynujące warsztaty. Dzieci mogą nauczyć się takich rzeczy jak pieśń ducha ognia, taniec aligatora czy taniec w kręgu. Prowadzone są również warsztaty rękodzieła. Możliwe jest także uczestnictwo w bardzo ciekawej grze przygodowej.

W Forcie Wapiti można nawet spędzić noc w tipi! Istnieje też możliwość przenocowania we własnym namiocie.

Fort Wapiti - każdy poczuje się tu jak prawdziwy Indianin!